Bizning yutuqlarimiz

Badiiy gimnastika:

Рахматова Дилдора Исмат қизи ХТСУ

  • 2016 йил бадиий гимнастика бўйича Республика кубогида 2 ўрин;
  • 2016 йилнинг 6-11 май кунлари Италия давлатида бўлиб ўтган «Латино Фиори» халқаро турнирида         2 ўрин
  • 2017 йил 4-8 апрель кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Республика очиқ чемпионатида копток машқларида 1 ўринни
  • 2017 йил Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Ўзбекистон Республикаси кубогида 2 ўринни эгаллади.
  • 2018 йил 17-18 февраль кунлари Москва шаҳрида бўлиб ўтган Алина Кабаева чемпионлар кубогида кучли 10 таликдан ўрин эгаллади. (иштирок этган 32 нафар спортчилар орасидан 10 ўрин)
  • 2018 йил 28 феврал 2 май кунлари Малайзия давлатининг Куала Лумпур шаҳрида бўлиб ўтган Осиё чемпионатида умумжамоавий ҳисобда 1 ўринни;
  • 2018 йилнинг август-сентябрь ойи давомида бўлиб ўтган нуфузли XVIII -Осиё Жакартада (Индонезия) ўтказилганўйинларида умумжамоавий ҳисобда 2 ўринни қўлга киритди.
  • 2019 йил март ойида Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Ўзбекистон Чемпионатида лента билан бажаран машқида 3 ўринни;
  • Италия Давлати Неаполь шаҳрида бўлиб ўтган бутунжахон талаба ёшлар спорт мусобақаси ХХХ Универсиада иштирок этди.

Сафоева Севара Севдиёр қизи ХТСУ

  • 2015 йилнинг 20-24 октябрь кунлари бадиий гимнастика бўйича Навоий шаҳрида бўлиб ўтган Республика очиқ чемпионатида 3 ўрин;
  • 2015 йилнинг 19-23 апрель кунлари бадиий гимнастика бўйича Наманган шаҳрида бўлиб ўтган Ўзбекистон Республикаси ёшлар чемпионатида 3 ўрин.
  • 2016 йил 7-11 апрель кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Республика очиқ чемпионатида 3- ўрин;
  • 2016 йил Тошкент шаҳрида бадиий гимнастика бўйича бўлиб ўтган Республика Кубогида 1 ўрин
  • 2017 йил 1-5 март кунлари Навоий шаҳрида бўлиб ўтган Ўзбекистон Республикаси чемпионатида          3 ўрин.
  • Халқаро мусобақалари:
  • 2015 йил  «Люксембург КАП» (Люксембург) Халқаро турнир ғолиби
  • 2019 йил  Москва шаҳри Бадиий гимнастика  Гран При (якка чиқиш, копток) 3- ўрин
  • 2019 йил Тошкент шаҳри Бадиий  гимнастика бўйича Жахон Кубоги мусобақаси қумуш медали соҳибаси 2- ўрин.
  • 2019 йил  Таиланд, Паттайя шаҳрида Бадиий гимнастика бўйича бўлиб ўтган XI Осиё Чемпионати гурух баҳслари 1-ўрин.

 

Muxiddinova Dilnura Anvar kizi 22.12.2005y 1-kattalar tasnifi 

Toshpulatova Muxlisa G‘ayrat kizi 24.06.2006y  1-kattalar tasnifi

Jumaniyozova Zarnigor Jurabek kizi 23.01.2006y 1-kattalar tasnifi

To‘xtayeva Rayxon Azizovna 06.04.2007y  1-kattalar tasnifi

Razzoqova Shahrizoda Ulug‘bek qizi 24.03.2007y SUN-Sport ustaligiga nomzod

GIBUSM terma jamoa azolari:

Намозова Мадина СУН спортчи
Махаматова Сайёра СУН спортчи
Тошмуродова Мохинур СУН спортчи
Мухиддинова Дилнура СУН спортчи
Абдурасулова Маржона СУН спортчи
Жабборова Замира СУН спортчи
Разакова Шаҳризода СУН спортчи
Рахматова Алина СУН спортчи
Жуманиёзова Зарнигор СУН спортчи
Тухтаева Райхон СУН спортчи

2019 й 26-29 феврал Ўзбекистон Республикаси ёшлар чемпионати гуруҳ баҳслари III-ўрин Тошмуродова М. Намозова М. Абдурасулова М. Махаматова С. Мухиддинова Г. Разакова Ш.

2019 й 20-25.март Ўзбекистон Республикаси чемпионати гуруҳ баҳслари

III-ўрин Хакимова Ф. Бахриддинова Ж. Михлиева Г.

Ushbu sportchi qizlarimiz  “Olimpiya umidlari”, “Moviy gumbaz”, A.Beresteskaya Xalqaro xotira turnirlarida faxrli I-II-III o‘rinlarni egallashgan. Murabbiy o‘qituvchi II-toifali ustoz Kasimova Lyubov Nikolayevna

Inoyatullayeva E’zoza, Ro‘zimurodova Muqaddas, Ismatullayeva Ruxsora, Sayidaxmedova Iroda, Shodmonova Marjona, Zayniddinova Zarinalar “Sharq yulduzi”, “Maskarad”, “Quvnoq karavan”, Respublika turnirlarida faxrli o‘rinlarni egallab kelishgan

Murabbiy o‘qtuvchi II-toifali ustoz Eshniyozova Iqbol Murzamurotovna.

Ismatova Nargiza, Isroilova Madina, Qayumova Intizor, Jalolova Jasmina, Muxammadova Gulsanam. Ushbu sportchi qizlarimiz Qiziltepa tumanidagi Bolalar sport majmuasida shug‘ullanib kelmoqda murabbiy-o‘qituvchi II- toifali ustoz Hamroyeva Dilfuza Muqumovna

Yusupova Feruza Islom kizi 09.03.2003 SUN-Sport ustaligiga nomzod

Xusenova Moxisitora Zafarjon kizi 06.04.2006y 1-kattalar tasnifi

2016 y 22-26 mart kunlari Toshkent shahrida o‘tkazilgan O‘zbekiston Chempionatida Yusupova Feruza 2-o‘rin, Xusenova Moxisitora 3-o‘rinni egallashgan. Murabbiy-o‘qituvchi I-toifali ustoz O‘tkirova Dilbar Mansurovna.

Gapparova Jasmin Baxtiyor qizi 03.07.2002y SUN-Sport ustaligiga nomzod

Inoyatova Sabina Ikromjon kizi 06.07.2000y  SUN-Sport ustaligiga nomzod

Gapparova Jasmina, Inoyatova Sabina, O‘zbekiston Chempionati 22-26 mart Toshkent sh

2-o‘rin. Sharofutdinova Binazir, Xvalcheva Zarina, Jo‘raqulova Marjona “Olimpiya umidlari” Respublika ochiq turnirlarida faxrli o‘rinlarni egallashgan. Murabbiy o‘qituvchi Axmedova Farangiz Muzaffarovna.

2019 1-3 март Қозоқистон  «Сыр жулдузлари» Халқаро турнир

I-ўрин  Бектемирова А., Бахриддинова Ш., Бахтиёрова Ф., Ашурова Г.,Итолмасова Ш.

II-ўрин Зокирова У. Муратова Ф.

III-ўрин Комилова М.

Murabbiy o‘qituvchi I-toifali ustoz Utkirova Dilbar Mansurovna

Sport gimnastikasi

Erkinov Shuhrat : O‘zbekiston Chempionatida 2016yil 29-30 aprel 3-o‘rinni egallagan  

O‘zbekiston Chempionatida  2017yil 17-20 aprel    III-o‘rinni egallagan

O‘zbekiston Chempionatida  2017yil 13-17 noyabr III-o‘rinni egallagan

Odilov Baxrom : O‘zbekiston Chempionatida 2016yil 29-30 aprel III-o‘rinni egallagan

Fatillayev Aziz: O‘zbekiston Chempionatida 2016yil 29-30 aprel III-o‘rinni egallagan

Nizomov Muhammadamin: O‘zbekiston Chempionatida 2016yil 14-19 noyabr  I-o‘rin,

2017yil 13-17 noyabr III-o‘rinni egallagan

Naimov Amriddin : O‘zbekiston Chempionatida 2018 йил 13-17 noyabr III-o‘rinni egallagan

Murabbiy-o‘qituvchisi I-toifali ustoz Qambarov Izzatillo Raxmatovich

Bazarova Asemoy ; 2016yil 29-30 aprel III-o‘rinni egallagan

Kamolova Madina; O‘zbekiston Chempionatida  2017 yil 17-20 aprel III-o‘rinni egallagan 

2017yil 13-17 noyabr I-o‘rinni egallagn

Hamroqulova O‘g‘iloy; 

Nizomova Barchinoy: O‘zbekiston Chempionatida 2013,2014,2015,2016 yillarda 2-3-o‘rinlarni egallashgan. 

Murabbiy-o‘qituvchisi I-toifali ustoz Kim Larisa Viktorovna