Badiiy gimnastika buyicha 2010-2011-2012 yy.tug’ilgan qizlar o’rtasida viloyat chempionati o’tkazildi.

photo_2021-04-15_09-53-34

Joriy yilning  14 aprel kuni Karmana sport bazasida viloyat Jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi,viloyat Gimnastika federasiyasi  hamda Gimnastikaga ixtisoslashtirilgan bolalar o’smirlar sport maktabining  yillik taqvim rejasiga asosan  Badiiy gimnastika buyicha 2010-2011-2012 yy.tug’ilgan qizlar o’rtasida O’zbekiston Respublikasida 2025 yil yoshlar o’rtasida IV-Osiyo uyinlariga saralash uchun  viloyat chempionati o’tkazildi. Ushbu musoboqada Navoiy, Zarafshon, Zafarobod,Uchquduq sh, Qiziltepa, Karmana, Nurota tumanlaridan jami 85-nafar sportchi qizlar ishtirok etishdi. Musoboqa g’olib va sovrindorlari malakali hakamlar tomonidan quyidagicha o’rinlar taqsimlandi. 

2012y.t. o’rtasida:

I-o’rin Bektimirova Alina        (Navoiy sh.G’IBOSM)

II-o’rin Ne’matova Ruxshona  (Navoiy sh. G’IBOSM)

II-o’rin Xayrulina Amaliya      (Navoiy sh. G’IBOSM) 

III-o’rin Rustamova Ufora     (Navoiy sh. G’IBOSM) 

2011y.t. o’rtasida:

I-o’rin Shavkiddinova Gulasal  (Navoiy sh.)

I-o’rin Xval’cheva Zamira    (“FSK” Navoiy sh.)

II-o’rin Xamrayeva Jasmina      (Navoiy sh.) 

III-o’rin  Yaxshieva Parizoda      (Navoiy sh.)

2010 y.t. o’rtasida:

I-o’rin Sobirova Aziza  (“FSK” Navoiy sh.)

II-o’rin Boboyorova Shukrona  (“FSK” Navoiy sh.)

III-o’rin Ibroximova Risolat       (Zafarobod sh.)

III-o’rin Zaribboyeva Sabrina     (Karmana t.)

III-o’rin E’rkinboyeva Marvarid (Qiziltepa)

photo_2021-04-15_09-54-04 photo_2021-04-15_09-53-37 photo_2021-04-15_09-52-17 photo_2021-04-15_09-52-08  photo_2021-04-15_09-52-04 photo_2021-04-15_09-50-34

Musoboqa  g’olib va sovrindorlar Jismoniy tarbiya va sport boshqarmasining 1-2-3 darajali diplom, medal bilan taqdirlanishdi.

 

GIBO’SM matbuot xizmati..

Fikr bildirish

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>